برای افزایش طول عمر و آگاهی از وضعیت عملکرد مطلوب آن، بایستی برخی از پارامترهای مربوط به کارکرد پمپ بصورت متناوب کنترل و ثبت شوند. ثبت این پارامترها کمک زیادی به آگاهی از شرایط پمپاژ در طول یک بازه زمانی مشخص می کند. در این حالت، تخطی پمپ از شرایط کاری مجاز، سریعاً رصد می شود و مشکلات احتمالی قبل از بروز اتفاق نامطلوب برای پمپ قابل شناسایی و برطرف شدن است. برخی از این پارامترها در این مقاله لیست شده اند:

  • توان (آمپر) مصرفی: بطور معمول ساده ترین و یکی از معمول ترین پارامترهای قابل اندازه گیری، توان پمپ است که می توان از روی تابلوی پمپ یا به کمک یک آمپرمتر انبری اندازه گیری شود.
  • فشار مکش پمپ: که با فشار سنج اندازه گیری می شود و برای محاسبه هد ورودی به پمپ و اطمینان از میزان فشار مکش بسیار مفید است. در صورتی که فشار مکش پمپ کافی نباشد احتمال رخ دادن پدیده کاویتاسیون بالا خواهد رفت.
  • فشار رانش پمپ: به وسیله فشار سنجی که در قسمت رانش نصب می گردد اندازه گیری می شود. فشار سنج باید در مرکز لوله و بصورت عمود بر لوله نصب گردد. باید توجه داشت در مکان هایی که احتمال تجمع حباب های هوا یا ته نشین شدن رسوبات وجود دارد فشار سنج نصب نگردد.
  • دبی پمپ: اندازه گیری دبی پمپ به نسبت مشکل است. با اینحال با استفاده از فلومترهای التراسونیک می توان دبی پمپ را مشخص نمود.

کنترل مقدار صدا و ارتعاشات پمپ: به واسطه تغییر صدای پمپ و ایجاد لرزش های اضافی بر روی بدنه پمپ، بسیاری از مشکلات معمول در این ادوات، قابل شناسایی هستند. لذا اپراتور بایستی در صورت مشاهده چنین شرایطی سریعاً مشکل موجود را قبل از وخیم تر شدن شرایط کاری پمپ شناسایی نماید و تا زمان برطرف نشدن اشکال از کار کردن پمپ جلوگیری نماید.

– کنترل نشتی از پمپ و اتصالات: نشتی از پمپ معمولا به علت آسیب دیدگی سیل مکانیکی است. اپراتور باید در هر بار بازدید از عدم وجود چکه آب و هر گونه نشتی در پمپ و لوله ها اطمینان حاصل نماید. در صورتی که پمپ از پکینگ برای آب بندی استفاده می کند، وجود مقداری نشتی بعلت وجود نشتی مجاز غیر قابل اجتناب است. لازم بذکر است وجود نشتی مجاز در سیستم های آب بندی با پکینگ باعث خنک کاری رینگ های سایشی شده و از معیوب شدن آن ها جلوگیری بعمل می آورد.

۷- مشخصات سیال خروجی از پمپ از نظر دما و ذرات: باید مطمئن شد سیال داخل پمپ به هنگام کارکردن پمپ مشکلی برای آن ایجاد نمی کند. بطور مثال اگر دمای سیال پمپ شونده بیش از حد مجاز پمپ باشد در میانمدت مشکلاتی برای مکانیکال سیل ها بوجود خواهد آمد. همچنین در صورت وجود ذرات غیر مجاز در سیال پمپ شونده، صدماتی به پروانه و بدنه داخلی پمپ وارد می شود. همچنین سایر مشخصات سیال نظیر PH، کلر، میزان خوردگی نیز باید کنترل شوند.

۸- کنترل دمای محفظه بیرینگ: عوامل متعددی از جمله ناهمراستایی شافت پمپ و موتور، نیروهای هیدرولیکی شعاعی و محوری، کاویتاسیون، خمش شافت و … باعث ایجاد نیروی اضافی بر روی بیرینگ ها می شود که این نیروها عملکرد بیرینگ را تحت تاثیر قرار می دهند.

۹- کنترل سطح مایع در مخزن: سطح مایع در منابع مکش و رانش در مخازن جانبی (در صورت وجود) باید کنترل شود تا اختلالی در امر پمپاژ صورت نپذیرد.